Bazar Długów
Internetowa giełda długów
Zarejestruj

To rozwiązanie windykacyjne sprawdza się nie tylko przy zobowiązaniach finansowych przedsiębiorstw, ale również podczas braku spłaty należności od osoby prywatnej. Dlaczego warto skorzystać z giełdy długów? Oto pięć powodów, które powinny cię przekonać.

1. Dzięki giełdzie możesz szybciej odzyskać należne ci pieniądze

Podczas procesu windykacyjnego im więcej dróg dotarcia do dłużnika, tym lepiej. Istnieje prawdopodobieństwo, że zadłużony kontrahent szybciej odda pieniądze, kiedy będzie mu się stale przypominać o jego zaległościach. Sprawdza się to przede wszystkim przy windykowaniu kwot dużej wysokości, których brak bardzo często skutecznie zaburza płynność finansową przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego lepiej jest działać nie tylko poprzez prawnika, ale również za pośrednictwem Internetu: zgłoś dłużnika na stronie giełdy długów.

2. Zredukujesz koszty poniesione podczas procesu windykacyjnego

Każda możliwość, w której dłużnik szybciej ureguluje dług, to również obniżanie kosztów danego postępowania windykacyjnego. Zamiast od razu wchodzić na drogę sądową i narażać się na koszty niejednokrotnie przewyższające możliwości przedsiębiorstwa, spróbuj innej drogi. Wpisanie dłużnika na stronę giełdy długów na pewno nie zaszkodzi, a może skrócić okres windykacji, a przez to zmniejszyć koszty tego procesu.

3. Unikniesz drogi sądowej

Giełda długów ma jeszcze jedną bardzo dużą zaletę – umożliwia sprzedaż zadłużenia. Dzięki temu możesz przekazać dane dłużników innej firmie, która już we własnym zakresie będzie windykowała należności. Odsprzedaż wierzytelności jest czasem jedyną szansą na poprawienie płynności finansowej firmy, która nie ma doświadczenia w odzyskiwaniu pieniędzy od nierzetelnych kontrahentów. To niesie za sobą kolejne korzyści, na przykład uniknięcie kosztownego procesu sądowego.

4. Zmotywujesz dłużnika do szybszego oddania długu

Potocznie mówi się, że co raz znajdzie się w Internecie, już nigdy stamtąd nie zginie. Poniekąd można tą zasadę połączyć z działaniem giełdy długów. Opublikowane dane dłużnika mogą trafić do każdego współpracownika, z którym pracował lub chciałby pracować. W biznesie nikt nie chce dopuścić do tego, aby opinia o jego firmie lub nim samym była negatywna. Właśnie dlatego publikacja danych dłużnika może działać jako skuteczny motywator do spłaty zobowiązania.

5. Sprawdzisz swojego potencjalnego kontrahenta przed podjęciem współpracy

Podczas podpisywania umowy z współpracownikiem, warto działać przezornie. Prewencyjnie warto wpisać jego dane w wyszukiwarkę na stronie giełdy długów. Dzięki temu jesteś w stanie sprawdzić, czy regularnie płacił za poprzednie zlecenia. Jeśli jego dane pojawią się na jakiejkolwiek stronie wtedy możesz być pewien, że jest nielojalny. Współpraca może być utrudniona, zwłaszcza podczas rozliczania faktury.

Dobra rada

Dlatego tak ważne jest samodzielne zgłaszanie dłużników na giełdy długów. Im więcej takiej społecznej działalności, tym mniej będzie niezapłaconych umów oraz niewypłacalnych właścicieli pseudo firm.

Strona korzysta z plików Cookie celem poprawy funkcjonalności serwisu.