Bazar Długów
Internetowa giełda długów
Zarejestruj

Kompensata długów to bardzo popularne zjawisko, które szczegółowo zostało przedstawione w artykule Kompensata długów – co to jest i jak to działa?.  Okazuje się, że na kompensacie można sporo zyskać zwłaszcza wtedy, kiedy korzysta się z giełdy długów.

Jak mogę zyskać?

Jeśli jesteś dłużnikiem, warto sprawdzić czy wierzyciel, któremu jesteś dłużny pieniądze, sam nie posiada zadłużenia wystawionego na sprzedaż. Najłatwiej jest to zrobić korzystając z giełdy długów. Zobowiązania na sprzedaż wystawiane są po niższych cenach niż ich faktyczna wartość. Zamiast standardowo spłacać wierzycielowi własny dług, możemy po prostu kupić jego zadłużenie. Tym samym sprzedający nasze zadłużenie staje się naszym dłużnikiem. W tym momencie, po spełnieniu pewnych warunków, możemy dokonać kompensaty długów.

Zwracamy się z prośbą do wystawcy długu, by w zamian za anulowanie własnego zobowiązania, zmniejszył bądź usunął nasze zadłużenie z giełdy. Wszystko zależy od woli sprzedającego – czy będzie chętny na ustępstwa.

Ile mogę zyskać?

Kupując dług wierzyciela, można znacznie zredukować lub nawet wyeliminować koszty własnego zobowiązania. Wszystko zależy od wysokości naszego zadłużenia oraz długu sprzedającego. Ciężko podać konkretne kwoty – każdy przypadek jest inny. Warto jednak podkreślić, że kompensata za pośrednictwem giełdy długów jest bardzo dobrym sposobem na zmniejszenie naszego zadłużenia lub szybszą spłatę zobowiązania.

Kompensata na giełdzie długów – dzięki niej unikniesz procesu sądowego

Można zawsze dociekać swoich praw przed sądem, ale niewątpliwie prostszym sposobem jest kompensata. Jeśli kupimy dług, oczywiście po niższej cenie, możemy starać się potrącić część kwoty naszego zobowiązania właśnie przez kompensatę. Takie działanie często pozwala rozwiązać problem i jednocześnie obejść się bez zbędnych komplikacji, kosztów sądowych czy postępowania administracyjnego.

Strona korzysta z plików Cookie celem poprawy funkcjonalności serwisu.